Archive for marzec, 2012

PostHeaderIcon ZRÓB TO… A ONA CIĘ ZNIENAWIDZI…

“Niektóre” kobiety…  nie rozumieją słowa „NIE”.

W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci fenomenalną strategię jakie mają niektóre kobiety, jest to ciekawy mechanizm obronny ego który oczywiście mają też faceci. Ale o tym innym razem. Jeśli zajmowałeś się kiedykolwiek perswazją to być może sobie teraz myślisz:


„Tak zaraz napisze tutaj tą starą i wszystkim znaną zasadę że umysł ludzki nie rozumie zaprzeczeń i jeśli komuś powiesz ‘Nie przypominaj sobie jak wyglądają drzwi do twojego mieszkania’ to osoba aby wiedzieć czego ma sobie nie przypominać najpierw musi sobie to przypomnieć, zobaczyć obraz w głowie aby wiedzieć o czym ma nie myśleć”.


Jednak nie o perswazji chce pisać. Pisząc że kobiety nie rozumieją słowa „nie” mam na myśli że kobiety nie umieją przyjąć odmowy ze strony mężczyzny. GENERALIZUJĄC kobiety często wierzą że faceci po prostu chcą seksu i jeśli ona mu go zaproponuje to on rzuci wszystko i zacznie biec w jej kierunku aby jak najszybciej zdjąć jej majtki. Dzieje się tak dlatego że wielu mężczyzn nie ma swoich standardów (tych realnych a nie tych na pokaz aby chronić swoje ego – niektórzy faceci chronią swoje ego pseudo posiadanymi standardami. Ich pseudo standardy powstrzymują ich przed podejściem do dziewczyny i porozmawianiem z nią gdyż wiążą z podejściem lęk. – Ale o tym napisze przy innej okazji bo też jest to ciekawa kwestia do poruszenia. Chyba warto permanentnie pozbyć się lęku przed podejściem do kobiety prawda? Oczywiście że nie prawda. Warto zamienić lęk w potężną ciekawość i motywacje a nie tylko się go pozbyć.). Niestety wielu mężczyzn weźmie wszystko co będą mieli pod ręką. Kiedyś byłem świadkiem jak dwóch obcokrajowców podchodziło bezpośrednio do dziewczyn w klubie i wszystkie im odmawiały. W końcu wylądowali oni przy barze zawiedzeni i zaczęli pić. Przy barze stały dwie dziewczyny do których tej nocy nikt nie podszedł. Po paru drinkach te dziewczyny stały się ich celem i z nimi wymienili się numerami.


I w tym momencie zmierzamy małymi kroczkami do sedna sprawy. NIEKTÓRE Kobiety nie są świadome tego co się naprawdę do koła nich dzieje. Budują swoje poczucie własnej wartości w oparciu o nie szczere reakcje mężczyzn na ich temat. Nie są świadome że niektórzy mężczyźni po prostu robią sobie z nich żarty albo traktują je jak gorszą opcję w ich życiu, albo brzydko mówiąc traktują kobietę jak dmuchaną lalkę która mówi i jest zastępczynię ich ręki do momentu aż trafi im się dziewczyna która na prawdę im się spodoba. (To też jest temat warty uwagi. W przyszłości napisze więcej na temat mechanizmów obronnych ego)


Słyszałem kiedyś wypowiedzi kobiety która mówiła: „Mężczyźni są tacy głupi – nie rozumieją że są dwa rodzaje flirtu – jeden z podtekstem a drugi dla zabawy. Dlatego szybko się angażują…” Śmieszy mnie ta wypowiedź a to dlatego że niektóre kobiety są dokładnie takie jak opisywała owa pani.


Na pewno kiedyś słyszałeś o urażonym męskim ego. Jest wielu sfrustrowanych facetów którym się wydaje że wszystko się im należy, że każda kobieta ma paść do ich stóp, że są niesamowicie super itp. Tacy faceci nie umieją przyjąć do wiadomości że kobieta mówi im „Nie”.


Moja dziewczyna opowiadała mi kiedyś sytuację że podjechał do niej facet samochodem otworzył okno i zaczął krzyczeć:


„Hej mała umówimy się na kawę?”


Ona nie reagowała i szła dalej. On krzyczy dalej:


„No hej mała umówisz się ze mną?”


Ona dalej go ignoruje i idzie w swoją stronę. On zirytowany w końcu krzyczy:


„Mała dziwko to ile za numerek?”


Faceci pod tym względem potrafią być żałośni, nie potrafią przyjąć do wiadomości że kobieta może nie chcieć z nimi rozmawiać itp. Kiedyś kolega opowiedział mi sytuację która wydarzyła się w klubie.


Facet doczepił się do dziewczyny na parkiecie i zaczął z nią tańczyć ona go delikatnie ignorowała (kobiety generalnie nie lubią konfrontacji i jak chcą spławić faceta będą pokazywały mu to subtelnie – mogą powiedzieć coś w stylu: „Jesteśmy lesbijkami” „Nie widziałyśmy się długo z koleżanką i chciałybyśmy porozmawiać”). Ten facet jednak nie czytał znaków i nie zmieniał swojego zachowania (Nie mówię że musiał odejść bo mógł zrobić coś co by sprawiło że dziewczyna chciałaby aby został.). Zaczął obmacywać dziewczynę, ona od niego uciekała ale w końcu powiedziała mu „odpier… się” i odwróciła do niego plecami. Co on zrobił? Odwrócił ją i uderzył z pięści w twarz.


Kiedyś, jak byłem pod wpływem wielu społecznych stereotypów to myślałem że wszystko co złe tyczy się zwłaszcza facetów. Z czasem zacząłem jednak widzieć pewne wzorce i zdałem sobie sprawę  jak to o co oskarża się mężczyzn tyczy się także kobiet. Pozwól że opowiem Ci historię.


Ostatnio na szkoleniu siedziałem sobie na sofie z Adeptem i dziewczyna z sofy na przeciwka ciągle odwracała się w moim kierunku i rzucała mi spojrzenia. Ja jednak nie byłem nią zainteresowany. Adept do mnie wtedy powiedział – „Weź zrób eksperyment, zobacz co się stanie, nie ignoruj jej.” Więc pomyślałem sobie „ok. zobaczymy co się stanie…” Więc dziewczyna spogląda na mnie z koleżanką a ja patrzę w ich kierunku. One coś chichoczą i jedna odciąga drugą aby na mnie nie patrzyła. My z Adeptem dalej pogrążamy się w rozmowie i w pewnym momencie ta dziewczyna wstaje i idzie w moim kierunku. Usiadła obok mnie i mówi: „Chce abyś poszedł ze mną zatańczyć.” Na co ja mówię: „rozumiem ale nie pójdę z tobą zatańczyć…” W tym momencie wcina się jej koleżanka i ciągnie tę dziewczynę na parkiet – chwilka rozmowy i szybko rezygnuje i zostawia koleżankę i odchodzi. Dziewczyna kontynuuje: „No chodź ze mną zatańczyć…” Ja mówię jej: „Nie pójdę z tobą zatańczyć…” Na co ona wyskakuje z tekstem: „Jesteś gejem?” Rozbawiło mnie to tak że stwierdziłem że pobawię się dystansem do siebie. Więc jej powiedziałem: „Zgadłaś jestem gejem a to jest mój chłopak” – pokazując na Adepta. Ona zrobiła nie zapomnianą minę… Ja jej mówię: „Tak na prawdę nie jestem gejem…” Ona przerywa mi w pół zdania wstaje i odchodząc mówi „Teraz to już jesteś gejem dla mnie”. Zaśmiałem się jeszcze bardziej bo zareagowała ona na odmowę tak jak reagują urażeni chłopcy. Wróciła jeszcze do mnie i nawiązywała później rozmowę.


Zauważyłem że często gdy kobieta jest zainteresowana mężczyzną a on nią nie to ona będzie go osądzać i obwiniać ale rzadko kiedy zacznie w zły sposób myśleć o sobie. Z reguły gdy kobiecie powiesz “nie” gdy jej się podobasz lub gdy nie będziesz robił nic w kierunku wejścia z nią w seksualną relację to ona zrobi często jedną z trzech rzeczy:


1)    Stwierdzi że jesteś gejem.


2)    Stwierdzi że jesteś impotentem, masz problemy ze sobą i kompleksy lub że nie masz doświadczeń towarzyskich i nie widzisz zielonego światła które ona włączyła na swoich światłach.

 

Mojemu bratu ciotecznemu dawno temu jak był na koloni przydarzyła się śmieszna historia. Poznał dziewczynę która namawiała go na to aby uprawiał z nią seks podczas okresu. On odmówił i jej się to nie spodobało. Gdy następnego dnia wybrał się na śniadanie każdy wytykał go palcem i się śmiał pod nosem. Co się okazało? Ta urażona dziewczyna nakłamał innym że nie ma on jednego jądra. :-)


3)    Stwierdzi że jesteś w związku i jesteś bardzo zakochany – ta opcja zazwyczaj wyskakuje przez okno dlatego że wiele kobiet podąża za stereotypem że faceci chcą tylko seksu i wezmą każdą kobietę która im go zaoferuje.


To jest przykład jednego z mechanizmów obronnych ego kobiet. W dalszych moich wpisach naświetle Ci pewne stereotypy i wyprowadzę Cię z nich. Zniszczymy pewne fałszywe założenia na temat relacji między mężczyznami a kobietami. Opisze Ci także wiele przykładów zachowań kobiet z których możesz nauczyć się bardzo bardzo wiele. Nie wiem czy wiesz ale wiele technik „uwodzenia” zostało zmodelowanych z kobiet a nie wymyślonych przez mężczyzn. Możemy pewne strategie i techniki podebrać i co ciekawe bardzo często one działają znacznie silniej na kobiety. To tak jakby one uwodząc mężczyzn pokazywały jak chcą być uwodzone.


Pozdrawiam

Adventurer

Konrad (Adventurer)
O mnie: Witam Cię na blogu Warsaw Lair na którym będę dzielił się z Tobą wiedzą na temat relacji damsko - męskich. Jeśli masz problemy z kobietami to dobrze trafiłeś! Dowiesz się tutaj rzeczy które popchnąć Cię ku niewyobrażalnej zmianie i niewyobrażalnym sukcesom.

Od 2006 prowadzimy szkolenia dla mężczyzn rozwiązując ich problemy w relacjach damsko - męskich. Jako jedyni w Polsce uczyliśmy się od Trenerów opisywanych w książce "Gra" Neila Straussa.

Pamiętaj że umieszczając komentarze na blogu Warsaw Lair zgadzasz się na ich publikacje.

Życzę miłej Lektury.